Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Verejná knižnica Mikuláša Kováča Banská BystricaHľadať
 
 

Knihobežník

O projekte Knihobežník

Tisícky kníh sú rozmiestnené po verejných priestranstvách a v dostupných budovách, aby ich mohli čitatelia nájsť, prečítať, doplniť ich príbeh na tomto webe a poslať ďalej. 

Knihy, ktoré sa zapojili do projektu, sú už od začiatku neobyčajné. Žiadnu z nich si čitatelia nekúpili – ale našli na verejných miestach, napríklad v telocvični alebo na zastávke električky. Každá kniha má samolepku s informáciou o tom, že sa zapojila do projektu Knihobežník a má na tomto webe svoj profil. Na ňom sa čitatelia môžu dozvedieť napríklad jej aktuálny status, polohu, zdravotný stav, ale hlavne – jej príbeh a príbehy jej predchádzajúcich čitateľov.

Ten, kto knihu nájde, si ju môže zobrať so sebou kam len chce – dúfame však, že čo najďalej a na čo najnetradičnejšie miesta, kde s ňou zažije vzrušujúce chvíle. Kniha však nie je jeho. Ak ju prečítal, budeme radi, ak sa s ostatnými knihobežníkmi podelí o svoje zážitky na tomto webe. Potom ju stačí jednoducho nechať niekde, kde knihu znova ktosi nájde a bude pokračovať v písaní jej životného príbehu.

Viac informácii o projekte


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

ZRIAĎOVATEĽ

MEDIÁLNI PARTNERI

PODPORUJÚ NÁS

PARTNERI

ORBIS IN, s.r.o.

Remitenda detských časopisov
Včielka, Zornička, Adamko

webygroup
ÚvodÚvodná stránka