Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Verejná knižnica Mikuláša Kováča Banská BystricaHľadať
 
 

Vernisáž výstavy Roman Machovič - umelecké imaginárne foto obrazy

image003.jpgVerejná knižnica Mikuláša Kováča 10. mája 2018 v pobočke knižnice na Fončorde slávnostnou vernisážou sprístupnila už v poradí siedmu výstavu z tvorby amatérskych výtvarných umelcov. Svoju tvorbu verejnosti predstavuje Roman Machovič – umelecké imaginárne foto obrazy.

Autor foto obrazov pán Roman Machovič pochádza z Banskej Bystrice. Venuje sa umeleckej fotografii, maľovaniu obrazov, písaniu poézie a poviedok. Od roku 2008 vystavuje  v Bratislave, Banskej Bystrici a v Brne. Je členom skupiny ART-Brut v Bratislave, pod vedením akademického sochára Vladimíra Kordoša a akademického maliara Dušana Nágela, ktorí ho viedli ako profesori.

Autor je fotografom momentu a nekomponuje zábery, ale fotografuje "akoby za pochodu". Vo fotografiách hľadá hlbší filozofický zmysel, fotografie graficky upravuje a tak ich posúva do abstraktných podôb. Je preňho vzrušujúce experimentovať s fotografickým obrazom a umocňovať výtvarný charakter a tým zdôrazniť posolstvo jednotlivého diela.

Fotografuje  aj dokumenty , jeho obľúbená témou sú "ľudia v dopravných prostriedkoch", či "život v meste". Venuje sa aj sociálnym témam. V roku 2017 v Banskej Bystrici usporiadal putovnú výstavu "Mladí proti drogám". Autor by chcel by pokračovať aj humánnym smerom, poukazovať na citlivé témy spoločnosti, ako aj sociálne a environmentálne témy.

Roman Machovič, ktorého nazývajú  fotografom “par excellence”, o svojej tvorbe povedal:

„Svoje témy najčastejšie nachádzam v mestských osídleniach, v priestore mestského „folklóru“ a ulice, v kaviarňach a parkoch. Na záberoch zaznamenávam objekty, zátišia a ľudí, ktoré zobrazujem v zvláštnych situáciách, smerujúcich často aj k vyjadreniu sociálnej a duchovnej dimenzie ľudského života.”

Priatelia a milovníci výtvarného umenia či fotografie si na vernisáži prišli na svoje. V hudobnom programe v rámci vernisáže  vystúpila speváčka Patrícia Šuráňová – Karvašová, rodáčka z Banskej Bystrice, v súčasnosti žijúca v Brne a Miroslav Pazdera, výtvarník a hudobník s gitarou. Predajná výstava potrvá do 15. júla 2018.

Soňa Šóky


 

dnes je: 18.1.2019

meniny má: Bohdana

podrobný kalendár

ZRIAĎOVATEĽ

MEDIÁLNI PARTNERI

PODPORUJÚ NÁS

PARTNERI

ORBIS IN, s.r.o.

Remitenda detských časopisov
Včielka, Zornička, Adamko

webygroup
ÚvodÚvodná stránka