Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Verejná knižnica Mikuláša Kováča Banská BystricaHľadať
 
 

Tisíc podôb ženy - stretnutie s poetkou Soňou Sun Sajenkovou

tisic.jpgStretnutie s poetkou Soňou Sun Sajenkovou

16. mája 2018 Verejná knižnica  Mikuláša Kováča predstavila verejnosti tvorbu autorky Soni Sun Sajenkovej. Poetka, moderátorka a textárka pochádza z Lučenca, kde v súčasnosti aj žije. V roku 2017 vydala svoj knižný debut, zbierku básní: Tisíc podôb ženy.

Zbierka básní „Tisíc podôb ženy“ je určená hlavne pre nežné pohlavie. Je vyjadrením cesty k ženstvu a seba prijatiu. Túto knihu písala žena. Nie iná ako vy. Občas rozbúrená ako oceán, inokedy pokojná, ponorená v tichu vlastnej pokory. Písala ju preto, aby opäť priniesla svetu tisíc podôb ženy, v ktorých je bez ohľadu na náladu, stav, výzor či predstavy spoločnosti jednoducho krásna, výnimočná a lásky hodná.
Žena, ktorej sa dostane do rúk, nájde samu seba v rôznych obdobiach a situáciách svojho života. Pocíti príval nádeje a lásky. Opojená dávkou vlastného prijatia zistí, že je presne taká, aká má byť! Pravá žena. Famózna, krásna, božská, odvážna, strapatá, naivná aj šialená. No nech by bola práve v tejto chvíli akákoľvek, stále je sama sebou a vzácna!

S autorkou sme sa rozprávali nielen o jej tvorbe, ale aj práci, súkromnom živote, životnom smerovaní a filozofii . Zároveň sme ju predstavili ako úspešnú textárku a blogerku. V rámci spoznávania seba samej ponúkla ženám nielen vo svojich blogoch, ale aj zorganizovaných seminároch svoje vlastné overené chodníčky a skratky ku šťastiu.

Podujatie príjemným spôsobom osviežil nádejný spevák a gitarista Matej Bartko z Banskej Bystrice, ktorý svojím spevom a hrou na gitaru pohladil ženské duše.

Soňa Šóky


 

dnes je: 20.5.2019

meniny má: Bernard

podrobný kalendár

ZRIAĎOVATEĽ

MEDIÁLNI PARTNERI

PODPORUJÚ NÁS

PARTNERI

ORBIS IN, s.r.o.

Remitenda detských časopisov
Včielka, Zornička, Adamko

webygroup
ÚvodÚvodná stránka