Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Verejná knižnica Mikuláša Kováča Banská BystricaHľadať
 
 

Stretnutie s autorkou a vydavateľkou Erikou Jarkovskou

image004.jpgV rámci Týždňa slovenských knižníc 2019 Verejná knižnica Mikuláša Kováča (pobočka Fončorda) pripravila stretnutie s úspešnou slovenskou autorkou a vydavateľkou Erikou Jarkovskou zo Zvolena.

Autorka detstvo prežila v Turčeku uprostred Kremnických vrchov. Vyštudovala chémiu v Banskej Štiavnici, v súčasnosti pracuje a žije so svojou rodinou vo Zvolene. Obdivuje vesmír a hviezdy. Písanej tvorbe sa venuje od roku 2011. Vo svojej tvorbe sa ako jediná autorka na Slovensku zameriava na históriu, dobrodružstvo, romantiku a spoločenské témy Severnej Ameriky 19. a 20. storočia. Vyzdvihuje v nich lásku, ľudské šťastie, naplnenie zmyslu života a porozumenie medzi kultúrami. Jej príbehy sa opierajú o skutočné udalosti a životy skutočných historických postáv.

Tvorba: Bojovníci dúhy - Pomsta bojovníkov (2011), kniha vyšla ako ebook 12/2013; Bojovníci dúhy II. -  Krv bojovníkov (2011 - 2012); Bojovníci dúhy III. - Tanec bojovníkov (2012); Osamelé vtáča (2013), Mŕtvi nemôžu milovať (2013 – 2014); Spútaná divočinou (2014);Sny vo vetre (2015); Posledný potomok (2015).

Erika Jarkovská je aj majiteľkou vydavateľstva Enribook, ktoré vzniklo v auguste 2016. Súčasťou loga vydavateľstva je lapač snov. Na rozdiel od toho indiánskeho, ktorý lapal tzv. nočné mory, ten vydavateľský sa snaží polapiť a zrealizovať sny tých autorov, ktorí milujú písanie a veľmi túžia držať v rukách vlastnú knihu, ibaže doteraz nenašli vydavateľa, ktorý by ich tvorbu priviedol k čitateľom. Enribook je neštandardné vydavateľstvo a síce v tom, že vydáva knihy na vlastné náklady autorov. Inak funguje rovnako ako tie štandardné.

O tvorbe, inšpiráciách pri písaní, ale i živote a súčasnom knižničnom trhu sa s autorkou rozprávala moderátorka podujatia Mgr. Soňa Šóky. PhD. Podujatie bolo osviežené čítaním ukážok z jednotlivých románov autorky, v závere podujatia nechýbala diskusia s účastníkmi besedy.

Soňa Šóky


 

dnes je: 24.5.2019

meniny má: Ela

podrobný kalendár

ZRIAĎOVATEĽ

MEDIÁLNI PARTNERI

PODPORUJÚ NÁS

PARTNERI

ORBIS IN, s.r.o.

Remitenda detských časopisov
Včielka, Zornička, Adamko

webygroup
ÚvodÚvodná stránka