Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Verejná knižnica Mikuláša Kováča Banská BystricaHľadať
 
 

Spisovateľka Katarína Mikolášová a jej stretnutie s detskými čitateľmi

image012.jpgStretnutie autorky so žiakmi 4. C a 4. E ZŠ Spojová, Banská Bystrica sa uskutočnilo 22. mája 2019 v pobočke knižnice na Fončorde.

Katarína Mikolášová je autorkou niekoľkých zbierok poézie, ale poznajú ju predovšetkým detskí čitatelia (Veselé básničky pre múdre detičky, Frčka Huláková z Vyšných Krkahájov, ľudovo ladené rozprávky Oriešok večnej krásy – Rozprávky z okolia Žiliny).

S vlastivednou témou sa detský čitateľ stretáva v jej knihe Odvážny Brusko (Rozprávky z Horehronia, 2009). Autorka hravou formou oboznamuje deti s históriu a geografiou horehronského regiónu, a tak vytvára ich vzťah ku kraju, kde príroda a tradície ešte stále spolu vytvárajú harmonický svet. Knižka je napísaná humorne a dynamicky, príbehy na seba nadväzujú a prinášajú tak napätému čitateľovi nové a nové dobrodružstvá.

Bojnícki búbeli (2015) je ďalšou knihou rozprávok pre deti a mládež v ktorej sa autorka inšpirovala príbehmi z okolia Bojnického zámku a bojnických minerálnych prameňov.

Obe uvedené knihy si žiaci prečítali na hodine slovenského jazyka a literatúry a tak na besedu prišli pripravení. Pani spisovateľku zahrnuli množstvom zvedavých otázok, ktoré sa netýkali len prečítaných kníh, ale aj iných zaujímavostí zo života spisovateľa.

Soňa Šóky


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

ZRIAĎOVATEĽ

MEDIÁLNI PARTNERI

PODPORUJÚ NÁS

PARTNERI

ORBIS IN, s.r.o.

Remitenda detských časopisov
Včielka, Zornička, Adamko

webygroup
ÚvodÚvodná stránka