Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Verejná knižnica Mikuláša Kováča Banská BystricaHľadať
 
 

Otvorenie novej pobočky knižnice v Sásovej

VKMK1.jpgSlávnostné otvorenie novej pobočky knižnice v Sásovej

17. júla 2018 sa uskutočnilo slávnostné otvorenie novej pobočky Verejnej knižnice Mikuláša Kováča (VKMK) na sídlisku Sásová. Pobočka sa presťahovala do nových zrekonštruovaných priestorov na Rudohorskej ulici, vchod 23A.

Sásovská pobočka sa v uplynulých dňoch presťahovala z mestskej Materskej školy na Karpatskej ulici, ktorú čaká rekonštrukcia a rozširovanie kapacít. Mesto Banská Bystrica poskytlo vedeniu knižnice plnohodnotnú náhradu a investíciou vo výške 40 tisíc eur a skvalitnilo nebytové priestory pre využívanie knižnice. Zamestnanci knižnice presťahovali a uložili približne 17 tisíc kníh, aby ich opäť mohli sprístupniť verejnosti.

Slávnostného otvorenie sa zúčastnili predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ján Lunter, vedúci oddelenia kultúry BBSK Peter Černek, primátor Mesta Banská Bystrica Ján Nosko, viceprimátori Jakub GajdošíkMartin Turčan, poslanci volebného obvodu Sásová, Elena Púchyová ako zástupkyňa Občianskej rada Rudlová - Sásová II a Nezávislej občianskej iniciatívy Náš domov Sásová, čitatelia, verejnosť a zástupcovia médií.

Podujatie moderovala manažérka knižnice Soňa Šóky. Prítomným hosťom sa prihovoril riaditeľ knižnice Mgr. Peter Klinec, ktorý poďakoval Mestu Banská Bystrica za poskytnutie priestorov a tiež podpore BBSK ako zriaďovateľovi knižnice.

V umeleckom programe vystúpil banskobystrický básnik Miroslav Kapusta, ktorý recitoval dve básne (Táto krajina a Moje mesto) od básnika a prozaika Mikuláša Kováča, po ktorom je knižnica pomenovaná od roku 1997. Banskobystrický hudobník František Kubiš, spríjemnil slávnostné chvíle hrou na akordeón.

Predseda BBSK Ing. Ján Lunter sa prihovoril prítomným hosťom a knižnici daroval knihy, ktoré vydal BBSK. Primátor Mesta Banská Bystrica Ján Nosko vyjadril potešenie, že sa knižnicu podarilo presťahovať a nájsť pre ňu vhodný priestor.

Elena Púchyová, ako za zástupkyňa Občianskej rada Rudlová-Sásová II a Nezávislej občianskej iniciatívy Náš domov Sásová poďakovala prítomným poslancom za vzájomnú dohodu medzi Mestom Banská Bystrica a BBSK, že knižnica ostáva na sídlisku Sásová a budú sa v nej aj naďalej realizovať rôzne komunitné aktivity a podujatia v spolupráci s knižnicou.

Revitalizáciu novej pobočky v Sásovej podporil v rámci projektu Knižnica ako lusk! z verejných zdrojov aj Fond na podporu umenia sumou 3000 eur. Vďaka tomu sa podarilo pobočku vybaviť novými knižnými regálmi, detským knižničným nábytkom (stolíky, stoličky, tulivaky, taburetky, detský koberec) a vytvoriť multifunkčný priestor na hranie a čítanie pre najmenších čitateľov.

Verejná knižnica Mikuláša Kováča ďakuje všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zaslúžili a pričinili o presťahovanie pobočky knižnice do nových priestorov na Rudohorskej ulici.

Tešíme sa na všetkých čitateľov a všetky aktivity, ktoré budeme naďalej realizovať s podporou nášho zriaďovateľa - BBSK, Mesta Banská Bystrica i ostatných kultúrnych a verejných inštitúcií v našom meste.

Soňa Šóky

Foto: Ján Čorba

 


 

dnes je: 24.4.2019

meniny má: Juraj

podrobný kalendár

ZRIAĎOVATEĽ

MEDIÁLNI PARTNERI

PODPORUJÚ NÁS

PARTNERI

ORBIS IN, s.r.o.

Remitenda detských časopisov
Včielka, Zornička, Adamko

webygroup
ÚvodÚvodná stránka