Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Verejná knižnica Mikuláša Kováča Banská BystricaHľadať
 
 

Darina Knotková - výber z výtvarnej tvorby

image039.jpgVerejná knižnica Mikuláša Kováča 9. apríla 2019 sprístupnila v pobočke knižnice na Fončorde výstavu obrazov amatérskej výtvarníčky Dariny Knotkovej.

Ing. Darina Knotková sa narodila Devičí v okrese Krupina. Na Poľnohospodárskej univerzite v Nitre vyštudovala Prevádzkovo-ekonomickú fakultu a pri Ekonomickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave odbor Ohodnocovanie majetku podnikov. Celý svoj profesijný život pracovala v oblasti ekonomiky a riadenia.Výtvarné umenie patrilo od detstva k jej záľubám. Tvorivo sa s ním začala zaoberať vo väčšej miere až po ukončení aktívnej pracovnej kariéry. Navštevovala kurzy keramiky a maľby na sklo a v súčasnosti pôsobí ako lektorka keramickej tvorby pri Dennom centre Komuce. Žije a tvorí v Kostiviarskej. Autorka v minulosti sporadicky pracovala s textilom a s technikou makramé s využitím v gobelínoch. V súčasnosti tvorí maľby prevažne akrylom a olejom. V posledných siedmich rokoch sa intenzívne venuje keramickej tvorbe a tiež aj práci s drevom. Jej práce sa nachádzajú v súkromných zbierkach na Slovensku a v Nemecku. Zúčastnila sa viacerých kolektívnych výstav v Banskej Bystrici (Mestská radnica, Úrad priemyselného vlastníctva, Verejná knižnica Mikuláša Kováča) a autorských výstav (Robotnícky dom).

Pravidelne sa zúčastňuje sa na celoštátnej postupovej súťaži amatérskych výtvarníkov "Výtvarné spektrum" pod gesciou Národného osvetového strediska s postupom pričom v regionálnom kole v Stredoslovenskom osvetovom stredisku v Banskej Bystrici  sa zúčastnila 4. kolektívnych výstav, krajskom kole v Pamätníku SNP sa zúčastnila 4. kolektívnych výstav a dvakrát získala čestné uznanie a v v celoštátnom kole v Trenčíne a Dubnici nad Váhom  sa zúčastnila 2 kolektívnych výstav. Odborný príhovor na vernisáži predniesol výtvarný umelec, maliar Miroslav Bárdi.

Mottom vystavujúcej autorky je: „Nepotrebujem dokumentovať osoby, alebo udalosti, na to sú v dnešnej dobe iné prostriedky. Dúfam, že moje diela prinášajú radosť a príjemné pocity aj iným lebo toto je môj cieľ“.

Vernisáž svojím hudobným vystúpením osviežili študenti Konzervatória J.L.Bellu v Banskej Bystrici Denisa JelínkováEma Benčaťová.

Soňa Šóky


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

ZRIAĎOVATEĽ

MEDIÁLNI PARTNERI

PODPORUJÚ NÁS

PARTNERI

ORBIS IN, s.r.o.

Remitenda detských časopisov
Včielka, Zornička, Adamko

webygroup
ÚvodÚvodná stránka