Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Verejná knižnica Mikuláša Kováča Banská BystricaHľadať
 
 

Čítajme si ...2019

image039.jpgVerejná knižnica Mikuláša Kováča sa už po desiaty krát zapojila do detského čitateľského maratónu: Čítajme si ...2019.

Organizátorom uvedeného podujatia je Linka detskej istoty, n.o., ktorá v spolupráci s partnermi realizovala už 12. ročník uvedeného projektu. Podujatie sa konalo vo štvrtok 30. mája 2019 od 9.00 do 15.00 hod. Zapojiť sa mohli knižnice, školy, kluby, atď. na celom Slovensku. Cieľom projektu je zatraktívniť knihu v očiach detí, projekt má tiež ambíciu posilniť aktivity, ktoré podporujú čítanie u detí, pretože pre rozvoj osobnosti dieťaťa i mladého človeka má kniha nenahraditeľný význam. V rámci projektu sa v bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei v Auparku besedovalo s čítajúcimi deťmi na tému „Deti a čítanie“. Výsledok detského čitateľského maratónu bol vyhlásený na záver podujatia o 16.30 hod., keď sa sčítal počet čítajúcich detí  z celého Slovenka.Krstnou mamou uvedeného projektu je už od samého začiatku spisovateľka Oľga Feldeková.V tohoročnom ročníku čítalo na Slovensku 32 425 detí. Rekordom maratónu z roku 2018 bolo naraz čítajúcich 46 040 detí po celom Slovensku.

V knižnici deti čítali v štyroch pobočkách: pobočka Fončorda, kniha Peter Karpinský: Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali (86 čítajúcich detí); pobočka Sásová, kniha Peter Karpinský: Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali (100 čítajúcich detí); Oddelenie pre deti, kniha Peter Karpinský: Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali (113 čítajúcich detí) a pobočka Sídlisko, kniha Cressida Cowell: Čarodeji dávnoveku (81 čítajúcich detí).Celkom sa v knižnici do čitateľského maratónu zapojilo 380 žiakov základných škôl.

Soňa Šóky


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

ZRIAĎOVATEĽ

MEDIÁLNI PARTNERI

PODPORUJÚ NÁS

PARTNERI

ORBIS IN, s.r.o.

Remitenda detských časopisov
Včielka, Zornička, Adamko

webygroup
ÚvodÚvodná stránka